chincona سرگرمی سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

chincona: سرگرمی سرگرمی هزار و یک شب عاشقانه ها

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات قاتل‌ها را بخشیدند، رحمتی را نبخشیدی آقای کی‌روش؟!

در حالیکه در این پنج سال چندین متهم به قتل با گذشت خانواده مقتولین از طناب دار رهایی یافته اند ولی به نظر رحمتی دست به کشتار دسته جمعی زده است که امکان بخشش او

قاتل‌ها را بخشیدند، رحمتی را نبخشیدی آقای کی‌روش؟!

قاتل ها را بخشیدند، رحمتی را نبخشیدی آقای کی روش؟!

عبارات مهم : ایران

در حالیکه در این پنج سال چندین متهم به قتل با گذشت خانواده مقتولین از طناب دار رهایی یافته اند ولی به نظر رحمتی دست به کشتار دسته جمعی زده است که امکان بخشش او وجود ندارد.

بله! گزینش بازیکنان حق طبیعی سرمربی هست. در همه جای دنیا این روزها به لیست های که مربیان اعزامی به جام جهانی می چینند از این نقدها می توان وارد کرد ولی لیست 35 نفره بازیکنان دعوت شده است به اردوی نهایی تیم ملی کشور عزیزمان ایران انگار جهت همه جا داشت جز مهدی رحمتی دروازه بان آماده استقلال.

او مانند هر لحظه چشم هایش را به دور دست دوخت و بازیکنی مثل اشکان دژاگه که مدتهاست کسی او را پا به توپ ندیده و در دو سال گذشته از شرایط مسابقه دور بوده را دعوت کرد ولی چشم به روی هافبک های داخلی بست. با این همه این حق طبیعی اوست و اصولاً عوض کردن نظر آقای سرمربی بعد از کار در معدن، سخت ترین کار دنیاست.

قاتل‌ها را بخشیدند، رحمتی را نبخشیدی آقای کی‌روش؟!

اینکه کی روش سرمربی رئال مادرید و پرتغال و دستیار فرگوسن بوده و ما کی هستیم که او را نقد کنیم یک ماجراست، اینکه چطور امکان دارد بازیکنی مثل سعید عزت اللهی که رسماً از انجام بازی اول تیم ملی محروم است (دریافت کارت قرمز در دور مقدماتی) دعوت می شود و اینکه استیون بیت آشور چهار سال پیش که جوانتر هم بود از او معجزه یا تفاوت خارق العاده ای با بازیکنان داخلی ندیدم باز هم دعوت شده است است یکطرف! بهرحال ما کی باشیم که در مورد کی روش حرف بزنیم ولی آیا در این لیست نام مهدی رحمتی وجود ندارد؟

می توان آمادگی بدنی را جهت بازیکنان به عنوان یک عنصر مهم قلمداد کرد و با محاسبه میزان رفت و برگشت بازیکنی مثل آلبا در سمت چپ اسپانیا او را با بازیکن مستقیم کشور عزیزمان ایران مقایسه کرد ولی در همه ادوار جام جهانی دیده ایم که دروازه بان های پرسن و سال اتفاقاً در چارچوب دروازه ایستاده اند و با چنین توجیهی نمی توان روی نام مهدی رحمتی 35 ساله قلم کشید.

در حالیکه در این پنج سال چندین متهم به قتل با گذشت خانواده مقتولین از طناب دار رهایی یافته اند ولی به نظر رحمتی دست به کشتار دسته جمعی زده است که امکان بخشش او

فقط جا جهت رحمتی نبود آقای کی روش؟

او و کی روش قریب به 5 سال پیش در اردوی تیم ملی با هم برخورد داشتند و کی روش دست به ریسکی خطرناک زد و رحمتی را از ترکیب تیم ملی اخراج کرد. آن روزها اگر درخشش معجزه آسای رحمان احمدی در سئول نبود امکان داشت ما به جام جهانی افزایش نکنیم ولی شانس مربی موزامبیکی-پرتغالی کشور عزیزمان ایران را سفت بغل کرد تا از آن گذرگاه خطرناک به سلامت عبور کند.

در همه این سالها با آنکه رحمتی عذرخواهی کرد ولی کی روش سرسوزنی انعطاف به خرج نداد در حالیکه در این پنج سال چندین متهم به قتل با گذشت خانواده مقتولین از طناب دار رهایی یافته اند ولی به نظر رحمتی دست به کشتار دسته جمعی زده است که امکان بخشش او وجود ندارد.

قاتل‌ها را بخشیدند، رحمتی را نبخشیدی آقای کی‌روش؟!

حفظ نظم تیمی کار آسانی نیست و کی روش علیرغم ارائه بازی های نه چندان دلچسب به خوبی از بعد مدیریت تیم برآمده است و در این سالها سرکشی از کسی ندیده ایم ولی رحمتی این روزها یکی از آماده ترین دروازه بانان لیگ است و می توان با قاطعیت گفت اگر درون دروازه استقلال نبود این تیم نه جام حذفی را کسب می کرد و نه به این مرحله از لیگ قهرمانان آسیا می رسید، از بین بردن او در نتیجه یک لجاجت فردی اگر به یک شکست ملی تبدیل شود باز هم قابل توجیه است؟

کارلوس کی روش کوتاه نخواهد آمد. فقط افرادی که اعتقاد دارند هرگز و هرگز اشتباه نمی کنند از سر تقصیر کسی نمی گذرند، او نشان داده است یک قدیس بی اشتباه و گناه است و کسی که یک خبرنگار را در پرتغال کتک زد یا آنکه به علت درگیری با افسران کنترل دوپینگ 6 ماه از فعالیتهای فوتبالی محروم شد احتمالاً یکی از ما بوده است وگرنه هیچ گَردی به دامانش نمی نشیند جهت همین از خطای یک بازیکن نمی گذرد.

در حالیکه در این پنج سال چندین متهم به قتل با گذشت خانواده مقتولین از طناب دار رهایی یافته اند ولی به نظر رحمتی دست به کشتار دسته جمعی زده است که امکان بخشش او

برتی فوکتس علیرغم جنجال های بسیار و اختلاف نظر شدید با لوتار ماتیوس او را جهت جام جهانی 1998 دعوت کرد، تیته سرمربی برزیل زمانی گفت که نیمار الگوی بسیار بدی جهت کودکان است و حالا او را ستاره تیمش می داند، امه ژاکه با زیدان در تیم ملی فرانسه مشکلاتی داشت و … ولی به جای پرتاب کردن بازیکنان به بیرون پرسشها را حل کردند تا یک بازی برد – برد را رقم بزنند.

نادیده گرفتن دروازه بانی مثل مهدی رحمتی، هدر دادن یک ستاره است که از خطای گذشته اش عبرت گرفته و می تواند یک سرباز جهت تیم ملی کشورش در جام جهانی باشد. جایی که حق اشتباه نداریم. عدم دعوت از او هیچ علت فنی ندارد، تنها لجاجت فردی آقای کی روش باعث این اتفاق است.

قاتل‌ها را بخشیدند، رحمتی را نبخشیدی آقای کی‌روش؟!

تیم ملی کشور عزیزمان ایران جهت آقای کی روش تنها یک وقت شغلی هست. درست مثل زمانی که روی نیمکت امارات، آفریقای جنوبی، پرتغال و … نشست و حالا به پشت سرش تعلق دارند، ولی جهت من جان و دل هست. جهت دوست داشتن و عاشق بودن به این تیم حقوقی نمی گیرم. نه به ریال و نه دلار. ولی شکست خوردنش سخت قلبم را مچاله می کند و نمی توانم بعد از شکست و ناکامی بروم و با تیم دیگری قرارداد ببندم ولی کی روش می تواند این کار را بکند و حق طبیعی اش است.

این نقد به معنای عدم کیفیت دروازه بانان دعوت شده است نیست که اتفاقاً بسیار قابل احترام هستند ولی مهدی رحمتی می تواند یکی از مسافران روسیه باشد. امید که درخشش دروازه بان های دعوت شده است نشان بدهد که من اشتباه می کنم.

عصرایران/احسان محمدی

واژه های کلیدی: ایران | سرمربی | بازیکنان | جام جهانی | مهدی رحمتی | دروازه بان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz